Światowy Dzień Trędowatych w Zamościu

W sobotę 30.01.2010 r. w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu odbył się Charytatywny Turniej Szachowy pn.: „Szachiści dla Afryki”.

Turniej odbył się w ramach obchodów 57 Światowego Dnia Trędowatych.

Szachowe rozgrywki poprzedzone zostały oficjalnym otwarciem wystawy fotograficznej dr Kazimierza Szałaty pt.: „Moja Afryka”. Ekspozycję zdjęć przygotowała Pani Małgorzata Magryta. Uroczystości towarzyszyła loteria fantowa zorganizowana przez samorząd wychowanków placówki pod kierownictwem Pani Aleksandry Baranowicz.
Gościem specjalnym uroczystości był Pan Marek Walewander Przewodniczący Zarządu NSZZ „Solidarność” Regionu Środkowo-Wschodniego w Lublinie Oddział w Zamościu.
Do zawodów przystąpiło 32 zawodników. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund z tempem gry 15 min dla zawodnika na rozegranie partii.
Zmagania przy szachownicy wygrał Piotr Proc, drugi był Maciej Próchnicki. Na trzecim miejscu uplasowała się Katarzyna Zawadzka. W turnieju wziął udział także szachista z Węgier Pall Csaba, nadając tym samym turniejowi rangę międzynarodową.
Najlepsza trójka otrzymała pamiątkowe medale za zdobyte lokaty. Wszyscy uczestnicy turnieju „Szachiści dla Afryki” otrzymali pamiątkowe podziękowania za udział w zawodach.
Zebrane w czasie turnieju oraz loterii środki przekazane zostaną na konto Fundacji Polskiej Raoula Follereau. Sędzią Głównym, a zarazem pomysłodawcą turnieju był Pan Andrzej Czochra.

Autorzy zdjęć: Ola Pańczyk i Andrzej Szumowski

Możliwość komentowania została wyłączona.