71 Światowy Dzień Trędowatych w Bychawie

Bychawska parafia św. Jana Chrzciciela oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Bychawie kolejny raz zaangażowali się w organizację Światowego Dnia Trędowatych. Grupa 25 uczniów klas szóstych, przygotowanych przez ks. Krzysztofa Pochwatkę, przedstawiała w czasie mszy św, specjalny program informujący o aktualnych potrzebach i wyzwaniach w walce z trądem. Parafianie mogli poznać sylwetki byłych i obecnych polskich misjonarek i misjonarzy pracujących na rzecz ludzi dotkniętych trądem. Słuchający poznali też zrealizowane przez Fundację Polską Raoula Follereau projekty pomocowe na rzecz dotkniętych trądem, a także cele i zadania na najbliższe lata do walki z tą chorobą. Uczniowie – wolontariusze wykazali się odpowiedzialnością i wielkim zaangażowaniem. Niektórzy z nich zadeklarowali swój udział w Dniu Trędowatych w następnym roku. Widoczne było to, że wiedzą, iż aktywność, którą podjęli służy ważnemu i pożytecznemu dziełu. Kwestując w Światowym Dniu Trędowatych, dali cząstkę siebie innym.

Podziękowania za wspaniałą wolontariacką postawę należą się dla:
Adama Szmita, Julii Wąsik, Mateusza Florka, Leny Ponieważ, Ewy Zdybel, Natalii Wilkołazkiej, Julii Galant, Filipa Judziaka, Emilii Florek, Emilii Kurkowicz, Mai Panas, Zuzanny Frączek, Adama Raka, Ksawerego Kowalczyka, Agaty Maj, Igora Jarzyny, Mileny Poleszak, Alicji Murak, Aleksandry Zasady, Zuzanny Pazik, Aleksandry Krawczyk, Blanki Kryk, Adrianny Pietrzak, Igora Rudzika, Krzysztofa Wojewódzkiego.

Każdego roku prowadzona w naszej Parafii akcja dla trędowatych jest owocna, ponieważ korzystamy z wielkiej otwartości ks. proboszcza Andrzeja Kusia, za co dziękujemy.

Ks. Krzysztofowi Pochwatce, dziękujemy za rzetelną i ofiarną pracę, którą włożył w przygotowanie tego wyjątkowego Dnia w naszej Parafii oraz za to, że zaszczepił w dzieciach bakcyla dobroczynności.

Nie zapominamy o wielkiej, wspaniałej ofiarności parafian, za którą również serdecznie dziękujemy.

Po zakończonej zbiórce wolontariusze dokonali przeliczenia zebranej kwoty, która wyniosła w tym roku 5651,00 zł. Wszystkim zaangażowanym w tegoroczny Dzień Trędowatych w Bychawie serdeczne Bóg zapłać.

Sławomira Wrzesińska

Możliwość komentowania została wyłączona.