Ukazał się „Wybór pism Raoula Follereau”

okladka_folle1W Bibliotece Niedzieli ukazał się wybór pism Raoula Follereau opatrzony tytułem:  Moje imię Chrześcijanin. Wybór tekstów zaczerpniętych z wydania dzieł wszystkich (Les œuvres completes de Raoul Follereau, Paris 2002) w układzie przygotowanym specjalnie dla polskiego czytelnika przez syna duchowego Raoula Follereau André Rcéipon, w opracowaniu Kazimierza Szałaty przełożyła Lilla Danilecka. Jest to pierwsze wydanie pism wielkiego humanisty XX wieku. Wcześniej w języku polskim dostępna była tylko Księga Miłości oraz niewielkie fragmenty drukowane w Biuletynie Fundacji Polskiej Raoula Follereau Nikt nie ma prawa być szczęśliwy sam.

Ks. Abp Henryk Hoser w słowie otwierającym tom napisał między innymi: “Powiedzieć, że Raoul Follereau był człowiekiem wierzącym, jest prawdą niewystarczającą o jego życiu. Duszą i ciałem był bowiem świadkiem Ewangelii, tej najpiękniejszej inspiracji jego życia. To ona, Ewangelia Życia, była kluczem do zrozumienia wszystkiego, co powiedział i wszystkiego, co uczynił.”

Starannie wydaną pod względem graficznym i edytorskim książkę otwiera wprowadzenie dra Kazimierza Szałaty Antropologia miłosierdzia. (Tekst wprowadzenia w formacie PDF) Książka licząca 160 stron  dostępna jest w twardej i miękkiej oprawie.

Copyright by: Kuria Metropolitarna w Częstochowie Tygodnik Niedziela oraz Fundacja Polska Raoula Follereau.

Prezentacja książek w tygodniku Niedziela z 29 listopada 2009

Komentarze są wyłączone.