Misja małej Ani

W wydawnictwie Biblioteki Niedzieli ukazała się książka Anny Słomki  “Misja małej Ani” opowiadająca o życiu inicjatorki Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych dzieci Ani Szałaty (1991-2002). Książkę ilustrowaną rysunkami Ani otwiera przedmowa Ojca Gabrierla Bartoszewskiego oraz wstęp krajowego Dyrektora papieskich Dzieł Misyjnych ks. dra Jana Piotrowskigo. Promocja książki  podczas Festiwalu Misyjnego 14 czerwca 2009 r.okladka-str-1

Ksiądz Kardynał  Józef  Glemp Prymas Polski napisał w słowie umieszczonym na okładce książki:Zapoznanie się z krótkim życiem Ani pobudza do zastanowienia się nad życiem w ogóle. Promienny uśmiech dziecięcej twarzyczki mówi o kochaniu świata, do którego normalną koleją rzeczy ma wchodzić. Tak się jednak nie stało. Od razu wstąpiła do świata Bożych radości, do tej chwały, do której my – dorośli mamy wstępować mozolnie, często bez uśmiechu.”

O. Gabriel Bartoszewski OFMCap. w Przedmowie napisał: “Otrzymujemy do ręki nową pozycję o Ani z Zielonki, która swoim krótkim życiem, kalectwem i płynącymi stąd ograniczeniami jest znakiem danym nam przez Boga. Nieuleczalnie chora, jawiła się jako posłaniec pokoju i pogody ducha. Zawsze była zadowolona. Nigdy nie skarżyła się, niczego od innych nie żądała. Natomiast w miarę możliwości dawała siebie innym.”

ks. dr Jan Piotrowski Krajowy Dyrektor Papieskich dzieł Misyjnych: ” Mała Ania, tak jak święta Teresa od Dzieciątka Jezus, kochała Jezusa, który zawsze wyprowadza człowieka na drogi życia, aby ostrzec innych, być z nimi, łagodzić ich cierpienia, bóle, samotność i odpowiadać na ich wołanie, by było wołaniem w nadziei. Ania, ograniczona wprawdzie w swojej sprawności ruchowej, uczyniła z niej ewangeliczną moc, która otwierała przed nią niezmierzone horyzonty misji i pozwalała docierać tam, gdzie zdrowi nie ośmielają się iść.”

Komentarze są wyłączone.