List z Burkina Faso

Pan Kazimierz Szałata

Prezes Fundacji Polskiej Raoula Follereau

Drogi Panie Kazimierzu,

Z wielka radością informuję, że studnia „Kardynała Wyszyńskiego” została wywiercona przy kościele parafialnym,w parafii św. Faustyny w Sabtoana. Na głębokości 60m jest około 5000 litrów wody na godzinę. Mając na uwadze wykorzystanie większej, niż przewidywaliśmy wydajności odwiertu zmieniliśmy pierwotny projekt. Zamiast pompy ręcznej, będzie zainstalowana pompa zasilana panelami słonecznymi. Woda będzie pompowana do dwóch zbiorników o pojemnosci10 tys. litrów. Jeden zbiornik będzie służyć dla okolicznych mieszkańców a drugi dla parafii i powstającego przy niej ośrodka pomocy misyjnej.

Siłą rzeczy zmienił się również kosztorys całego projektu.

Koszt pompy ręcznej był obliczany na 600 000 franków cfa, zaś koszt pompy z panelami słonecznymi wraz z instalacją wynosi 2 700 000 Fcfa. Rożnica jest 2 100 000 Fcfa.

Na dodatek dochodzi koszt budowy wieży ciśnień, gdzie będą zainstalowane zbiorniki który wynosi ponad 4 000 000 fcfa. Koszty samej wieży ciśnień zostaną pokryte przez zgromadzenie księży Pallotynów przy skromnym udziale parafii. Na dokończenie projektu brakuje nam jeszcze 1 400 000 fcfa czyli około 2100 € (9 450 pln.)

Będziemy bardzo wdzięczni, za tę dodatkową pomoc, na dokończenie projektu. Mając na uwadze zmiany w naszym Sekretariacie Misyjnym, po śmierci księdza Grzegorza Młodawskiego, pieniądze można przelać na konto sekretariatu.

Ciesze się, ze razem możemy nieść ludziom nowe znaki nadziei. Niech święta Bożego Narodzenia będą radosne, bo Bóg zstępuje do nas, aby nam pokazać drogę wstępowania do Niego. Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie, swą łaską wynagradza Waszą wspaniałomyślność i błogosławi Wam w codziennym trudzie. Z najlepszymi życzeniami Bożonarodzeniowymi i ofiarą Mszy świętej która będę sprawował w Boże Narodzenie 2020 w Waszych intencjach.

ks. Stanisław Filipek SAC

Burkina Faso

Komentarze są wyłączone.