Wolontariusz Roku 2017 gościem naszej Fundacji

W dniach 9-11 stycznia br. Fundacja Polska Raoula Follereau gościła w Polsce niezwykłego ukraińskiego artystę i wolontariusza Atema Charczenko. Artem ma 13 lat, jest ciężko chorym dzieckiem. Przeszedł skomplikowane operacje chirurgiczne i intensywną chemioterapię. Mimo to, pisze piosenki, komponuje i koncertuje na rzecz innych chorych dzieci. Jest finalistą ukraińskiej edycji “Mam talent”. Dzięki licznym występom w telewizji, jest postacią znaną na Ukrainie a liczba internetowych odsłon stron z nim związanych bije rekordy. W tym roku został uhonorowany na Ukrainie tytułem „wolontariusza roku 2017”.

Podczas trzydniowego pobytu w Polsce nasz gość spotkał się w Sali Widowiskowej OKIS w Zielonce kolo Warszawy z dziećmi miejscowego Gimnazjum Miejskiego oraz szkół podstawowych nr 2 i nr 4. Podczas koncertu zaśpiewał kilka piosenek z własnym akompaniamentem. Chętnie odpowiadał na pytania dotyczące jego pracy wolontariackiej i aktywności artystycznej. Interesował się pracą naszej Fundacji, historia Festiwali Misyjnych oraz dorocznych spotkań niepełnosprawnych dzieci „Wszystkie Anioły malej Ani”. Podczas spotkania w Zielonce otrzymał odznakę Międzynarodowej Unii Stowarzyszeń Raoula Follereau oraz odznakę wolontariusza tejże Fundacji.

Tego samego dnia Artem Charczenko wraz ze swoimi rodzicami oraz deputowaną do Wierchownej Rady Ukrainy panią Anną Islamową i laureatka tytułu „darczyńca roku” panią Tatijaną Islamową został przyjęty przez ks. prof. Stanisława Dziekońskiego Rektora UKSW. Podczas spotkania w gabinecie rektorskim nasz gość opowiadał o tym, jak ważne jest dla niego służenie innym poprzez piosenki, które dają ludziom nadzieję. Nasi ukraińscy goście złożyli na ręce Księdza Rektora podziękowania za to, co nasz kraj robi dla Ukrainy. Nasi goście zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Warszawską Starówkę. Artem nagrał też audycję dla Polskiego Radia.

Relacja video


Komentarze są wyłączone.