List z Komisji Episkopatu Polski ds Misji

DROGI PANIE KAZIMIERZU, PROFESORZE, NASZ PRZYJACIELU i MISYJNY BRACIE!

Każda matka odchodzi zawsze za wcześnie!

W imieniu Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Jerzego SVD, Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, w imieniu osób posługujących w naszej Komisji Misyjnej i moim własnym, pragnę złożyć szczere wyrazy współczucia Tobie nasz Bracie Kazimierzu i wszystkim przeżywającym razem z Tobą Wielkanoc Ś.P. Mamusi Marianny.

Dostaliśmy dar w garść! Trzymajmy go mocno i wytrwale. Nie dajmy się zwieść. To dar specjalny, dar bolesny, dar niezrozumiały, który zwie się śmiercią. Śmiercią oczekiwaną i przygotowaną przez ogrom modlitwy i cierpienia.

Wiemy, że śmierć naszych rodziców jest dla nas ważnym i bardzo osobistym przeżyciem i w sposób wyjątkowy weryfikuje naszą wiarę w Zmartwychwstanie.

Przychodzimy już dzisiaj, aby zapewnić Cię, że w dniu pogrzebu będziemy razem z Wami w Eucharystii świętować Paschę, czyli przejście Ś.P. Marianny z tego świata do domu Ojca. Pragniemy pozostać dla Ciebie, Drogi nasz Przyjacielu Profesorze i dla Twojej rodziny, pamięcią i modlitwą, szczególnie wtedy, gdy ucichną już ceremonie pogrzebowe i wszyscy rozjadą się po przeżyciu ludzkiej i kapłańskiej jedności oraz braterstwa śmierci. To właśnie wtedy musicie rozmówić się z czterema ścianami, medytując nad sensem życia i śmierci po odejściu Mamusi. A teraz, dziś i przez kolejne dni będzie z nami Ś.P. Marianna. Może nawet o wiele bliżej niż dotychczas. Mówimy, jak dobrze, że była. Ale dzisiaj jeszcze głośniej i dobitniej trzeba nam powiedzieć: jak dobrze, że jest! Jak dobrze, że nie przestanie Kochać. Niemożliwe, by ta MIŁOŚĆ miała koniec.

Ksiądz Biskup Jerzy i my wszyscy zapewniamy Was o naszej modlitwie wdzięczności Bogu za życie i matczyne powołanie Ś.P. Mamusi Marianny.

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj Jej świeci na wieki wieków. Amen

W misyjnym Braterstwie

O. dr Kazimierz Szymczycha SVD

Sekretarz Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

Delegat ds. Misjonarzy

Warszawa, 27 maja 2017 r.

Komentarze są wyłączone.