Uwaga konkurs! Dzieci piszą listy do chorych

Wzorem lat ubiegłych, Fundacja Polska Raoula Follereau oraz Uniwersytet Otwarty UKSW ogłaszają konkurs literacko – plastyczny dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat pod hasłem „Dzieci piszą listy do chorych”. Listy, pocztówki lub prace plastyczne z przesłaniem do chorych w formacie nie większym niż A3 wraz z pisemną zgodą rodziców na udział w konkursie prosimy nadsyłać do 6 lutego br. na adres: Fundacja Polska Raoula Follereau, ul. Sienkiewicza 11, 05-220 Zielonka.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w przeddzień Światowego Dnia Chorego. Najlepsze prace wzbogacą galerię konkursową Zespołu Szkół przy Szpitalu Dziecięcym im. Prof. Bogdanowicza w Warszawie oraz zostaną opublikowane w tygodniku Niedziela. Jak co roku Fundacja nasza organizuje w Szpitalu dziecięcym im. prof. Bogdanowicza w Warszawie uroczystą akademię z okazji Dnia Chorego z udzialem ks. bpa Marka Solarczyka.. Jak zawsze, podczas akademii wystąpią harcerrze z ZHR oraz znani artyści związani z naszą działalnością na rzecz chorych dzieci.

konkurs

Światowy Dzień Chorego

Wzorem lat ubiegłych Fundacja Polska Raoula Follereau wer współpracy z Uniwersytetem Otwartym UKSW, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz harcerzami z 57 Szczepu Rosa Venti ZHR organizuje w Szpitalu Dziecięcym im. prof. Bogdanowicza w Warszawie uroczyste obchody Światowego Dnia Chorego. W spotkaniu, które odbędzie się w świetlicy szpitala 8 lutego br weźmie udział ks. bp Marek Solarczyk oraz znani artyści z Darkiem Melejonkiem i Robertem Smoderkiem na czele. W programie znajdą się gry, konkursy, zabawy oraz prezentacja Misyjnego Apostolstwa Chorych Dzieci im. Malej Ani z Zielonki. Podczas uroczystości zostanie rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs literacko-plastyczny Dzieci piszą listy do chorych a najlepsze prace wzbogacą konkursową galerię przyszpitalnego zespołu szkół oraz zostana opublikowane w tygodniku „Niedziela”. Uroczyste obchody Światowego Dnia Chorego odbywają się pod honorowym patronatem Rektora UKSW ks. dra hab. Stanisława Dziekońskiego.

IMG_9836a bp Solarczyk

Komentarze są wyłączone.