XIV Festiwal Misyjny “Bóg mnie kocha”

Fundacja Polska Raoula Follereau zaprasza w niedziele 19 czerwca br. do Zielonki kolo Warszawy na XIV Festiwal Misyjny „Bóg mnie kocha” z udziałem kilkuset niepełnosprawnych dzieci z Misyjnego Apostolstwa Małej Ani z Zielonki oraz misjonarzy i ich dobroczyńców. Festiwal organizowany we współpracy z Komisją Episkopatu Polski do spraw Misji, Papieskimi Dziełami Misyjnymi i Stowarzyszeniem Misji Afrykańskich będzie kolejnym świętem misyjnym wypełnionym wspólną modlitwą i dobrą, rodzinną zabawą.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 uroczystą Mszą św. w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Jagiellońskiej 10.

Po mszy św. w samym centrum Zielonki, na Placu Jana Pawła II odbędzie się wielki koncert z udziałem znanych na świecie artystów. Wystąpią między innymi:

  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Pułtuska kapelmistrza Andrzeja Kalinowskiego

  • Międzynarodowy chór z francuskich Antyli

  • Tomek Kamiński z zespołem

  • Polsko – Norweska grupa muzyczna „De Press” Andrzeja Dziubka (Andrej Nebb)

Przez cały dzień czynne będą stoiska, prezentacje i animacje misyjne. Tradycyjnie czynna będzie prowadzona przez harcerzy z 58 szczepu Rosa Venti Kawiarnia „Pod Żyrafą” ze słynną zupą z krokodyla i innymi smakołykami. Będzie można porozmawiać z misjonarzami z całego świata, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o życiu i kulturze odległych krajów oraz o tajemnicy Bożej Miłości, której dzięki pracy misjonarzy doświadczają ludzie na całej ziemi. Specyfiką misyjnych festiwali w Zielonce jest zawsze liczna obecność niepełnosprawnych dzieci z Misyjnego Apostolstwa zainicjowanego przez Małą Anię z Zielonki, której przesłanie o Bożej miłości do każdego człowieka wyrażone w małym serduszku z hasłem „Bóg mnie kocha” przekroczyło granice kraju.

Organizatorem dorocznych misyjnych spotkań w Zielonce jest działająca tu Fundacja Polska Raoula Follereau wespół z Burmistrzem miasta, parafią Matki Boskiej Częstochowskiej, Ośrodkiem Kultury i Sportu, Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i 58 Szczepem Związku harcerstwa Rzeczpospolitej.

Uwaga.

Ze względu na budowę tunelu w ul. Kolejowej polecany dojazd dla autokarów od strony ul. Inżynierskiej.

IMG_1393

FESTIWAL 2016_plakat_a2

Komentarze są wyłączone.