XII Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci Wszystkie Anioły Malej Ani

W niedzielę 26 października do Zielonki kolo Warszawy przyjechało kilkaset Dzieci na swój doroczny zlot organizowany pod hasłem „Wszystkie Anioły małej Ani”. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej mszy św. W kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, której przewodniczył ks. abp Henryk Hoser. Ksiądz Arcybiskup powiedział w w homilii, że niepełnosprawność jest rzeczą względną. Kiedy bowiem w człowieku pewne zmysły niedomagają, inne wyostrzają się. Zebrane na wspólnej modlitwie dzieci wyprzedzają nas w swej wrażliwości i zaufaniu do Pana Boga.

Po liturgii mszy św. uczestnicy spotkania przemaszerowali w uroczystej paradzie prowadzonej przez orkiestrę dętą OSP z Pułtuska z kapelmistrzem Andrzejem Kalinowskim na czele pod krzyż harcerski w parku miejskim im. Armii Krajowej, gdzie harcerze z hufca Rosa Venti przygotowali specjalny Apel z ogniskiem. Uroczysty przemarsz niepełnosprawnych dzieci zabezpieczały dwie załogi policyjnych radiowozów z WRD w Wołominie oraz z komisariatu policji w Zielonce.

Podczas Apelu przed krzyżem upamiętniającym śmieć Ani Szałaty z zaciągniętą wartą honorową druhna Aleksandra Lewandowska złożyła na ręce przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego KSP doroczny Apel niepełnosprawnych dzieci do kierowców.Uczestnicy XII Spotkania Niepełnosprawnych Dzieci „Wszystkie Anioły Malej Ani” odnowiły też doroczną deklarację przystąpienia do Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych Dzieci.

Druga część spotkania odbyła się na terenie Gimnazjum Miejskiego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz w Miejskiej sali Widowiskowej OKiS. Uczestników spotkania które prowadził kierownik Uniwersytetu Otwartego UKSW i zarazem prezes Fundacji Polskiej Raoula Follereau dr Kazimierz Szałata przywitali: pani dyrektor Irena Nowak oraz Starosta Powiatu Wołomińskiego Piotr Uściński. Po wspólnym posiłku zakończonym degustacją ciast tradycyjnie przygotowanych przez rodziców gimnazjalistów niepełnosprawne dzieci bawiły się na pokazie akrobatyki grupy sportowo-artystycznej UNICUS Andrzeja Piątkowskiego. Kulminacyjnym punktem programu był rewelacyjny koncert zespołu „Siostry Jeremiasza”. Podczas koncertu nie zabrakło konkursów z nagrodami.

Wszyscy uczestnicy Zlotu otrzymali pamiątkowe, ciepłe szaliki z logo Spotkania.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji spotkania Burmistrzowi Miasta Zielonka Grzegorzowi Dudzikowi, staroście Powiatu Wołomińskiego Piotrowi Uścińskiemu, harcerzom ZHR, Policji w Zielonce i Wołominie, Gimnazjum Miejskiemu i OkiS w Zielonce oraz rodzinom: państwa Kobusów (Piekarnia KOBUS), Pietrzaków (Hotel i Restauracja), Jurzyków (Zakłady Mięsne WISAPIS) Kryńskich (TopClassic) i Wąsików (BeArt).

Fotorelacja: Michał Szałata

 

Komentarze są wyłączone.