Finasujemy nowe projekty

Fundacja Polska Raoula Follereau przekazała zebrane przy okazji 60 Światowego Dnia Trędowatych pieniądze na realizację dwóch wybranych projektów budowy studni dla rodzin dotkniętych trądem. Pierwszy projekt sfinansowany przez nas w całosci realizowany będzie w na terenie dawnego leprozorium w Bongor Siéké w regionie Mayo-Kebbi Est w Republice Czadu. Studnia będzie służyć mieszkającym tam rodzinom byłych trędowatych, którzy przy ośrodku duszpasterskim zakładają fermę z hodowlą bydła.

Drugi projekt budowy studni dla rodzin byłych trędowatych częściowo sfinansowany przez nas realizowany będzie w Brakana w Mauretanii. Jest to bardzo ciekawa inicjatywa podjęta przez byłych trędowatych, którzy mimo swoich trudności związanych z różnymi postaciami niepełnosprawności, postanowili sami utrzymać własne rodziny. W tym celu, na terenie o powierzchni 1,5 hektara chcą założyć swoją fermę. Warunkiem powodzenia inicjatywy jest dostęp do wody pitnej. Projektowana studnia z pompą napędzaną siłą wołów ma być gotowa jeszcze w tym roku. Drugą część finansowania tego przedsięwzięcia przekażemy wtrakcie realizacji projektu.

Fundacja nasza przekazała także zebrane między innymi dzięki inicjatywom uczniów Szkołu Podstawowej nr 3 w Zielonce, Gimnazjum w Starym Zamościu, Szkoły Podstawowej w Bychawie pieniądze dla prowadzonego przez polskie siostry pallotynki Ośrodka dożywiania dzieci Matumaini w Republice Demokratycznej Kongo. Za przekazane pieniądze siostra Dominika zakupi kozy, które przekaże najbardziej potrzebującym podopiecznym.

 

Komentarze są wyłączone.