Studnia Kamila w Afryce

Zgodnie z wolą Rodziny druha Kamila Kulczyckiego, podczas uroczystości pogrzebowych rozpoczęto zbiórkę ofiar na budowę studni głębinowej w miejscowości Bidiga znajdującej się 200 km na południe od Ouagadogou stolicy Burkina Faso na afrykańskim Sahelu. Woda pitna dostępna jest w odległym o 10 km na wschód Tenkadogo lub około 8 km od strony zachodniej w Garango. Dostęp do czystej wody przyczyni się do poprawienia warunków życia, a przede wszystkim wyeliminowania wielu chorób nękających przede wszystkim dzieci. Realizatorem projektu, którego wstępnie oszacowany koszt wynosi 10 000 euro jest dr Jacques Ouandaogo, z Międzynarodowej Unii Follereau.

Burkina Faso (dawniej Górna Wolta) znajduje się na suchym gorącym Sahelu. Liczba ludności sięga 14 milionów, z czego 55 % nie przekroczyła 15 roku życia. Połowę mieszkańców Burkina Faso wyznaje Islam, 30% to animiści. Katolicy stanowią nieco powyżej 10%. Podobna liczba ludności skupiona jest w kościołach protestanckich. W 1980 roku Burkina faso gościła papieża Jana Pawła II.

Pierwsze 370 przekazane na ten cel, to pieniądze Kamila znalezione po wypadku. Podczas pogrzebu zebrano blisko 4,5 tys PLN. Pozostałą sumę udało się zgromadzić na koncie Fundacji dzięki hojności naszych ofiarodawców. Studnia nosząca imię Kamila usytuowana przy powstającej szkole będzie na całe lata źródłem wody, symbolu życia dla około tysiąca mieszkańców Bidiga i okolic.

Rodzinie i wszystkim, którzy dołączyli do ostatniej kwesty Kamila składamy serdeczne Bóg zapłać.

26 lipca 2012 roku przekazano za pośrednictwem Misji Franciszkańskiej w Coudougou koło stolicy Burkina Faso Ouagadougou  sumę 42 745 PLN co stanowi równowartość 10 000 euro na budowę studni Kamila w miejscowości Bidiga. Suma ta powinna wystarczyć do zrealizowania projektu. O postępach w realizacji odwiertu i instalacji studni będziemy informować na naszej stronie.

Zobacz Przekaz “Studnia Kamila w Burkina Fasow formacie PDF

koszty przelewu po stronie banku polskiego koszty przelewu 1 koszty przelewu 2

koszty przelewu po stronie banku w Burkina poznamy za kilkanaście dni

Mając na uwadze pilną potrzebę kontynuowania pomocy w budowaniu studni na Afrykańskim Sahelu, szczególnie w Burkina Faso, gdzie pracują między innymi polscy franciszkanie, nie zamykamy naszego konta.

Fundacja Polska Raoula Follereau  87 1240 1082 1111 0000 0387 2932

tytuł wpłaty: STUDNIA


Komentarze są wyłączone.