IX Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci “Wszystkie Anioły Małej Ani”

W niedzielę 23 października w Miejskim Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbyło się Dziewiąte już Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci „Wszystkie Anioły Małej Ani”. Spotkanie rozpoczeło się o godz. 11.00 uroczystą Mszą Świętą sprawowaną pod przewodnictwem księdza biskupa nominata Marka Solarczyka. Podczas koncertu wystąpili: Francois Martineau, Wojciech Bardowski, Piotr Wąsik, Adam Kudełka i  Joszko Broda ze swoim zespołem. oraz . Spotkanie jak co roku zamknęła prowadzona przez orkiestrę dętą z Pułtuska parada niepełnosprawnych dzieci z finałowym harcerskim apelem modlitewnym z ogniskiem przy krzyżu w parku miejskim przy ul. Kolejowej.

Z dorocznych spotkań organizowanych pod patronatem Komisji Episkopatu Polski ds. Misji w rocznicę śmierci Ani Szałaty wyrosło Misyjne Apostolstwo Niepełnosprawnych Dzieci. Każdego roku dzieci odnawiają przyrzeczenie iż przez cały rok będą się modlić za wybranego misjonarza oraz będą poszerzać wiedzę o misjach i przekazywać ją swoim kolegom.

Organizatorem spotkania jest Fundacja Polska Raoula Follereau, Misyjne Apostolstwo Niepełnosprawnych dzieci przy współpracy z Gimnazjum Miejskim w Zielonce MCPS oraz drużynami ZHR i OKIS.

Patronaty: ks. arcybiskup Henryk Hoser, Adam Struzik, Komisja Episkopatu Polski ds Misji, , Starostwo Powiatu Wołomińskiego

Patronat medialny: Tygodnik NIEDZIELA 

Komentarze są wyłączone.